خانه / افزونه / اتصال وردپرس به تلگرام با افزونه Telegram For WP
افزونه اتصال وردپرس به تلگرام با Telegram For WP

اتصال وردپرس به تلگرام با افزونه Telegram For WP

افزونه اتصال وردپرس به تلگرام با Telegram For WP

شاید تاکنون به این فکر کرده اید که چگونه از اعلانات وردپرس خودتان در تلگرام شخصی خود باخبر شوید یا اینکه چگونه می توان مطالب وردپرس را به صورت اتوماتیک به کانال تلگرام ارسال نمود!
در این نوشتار از وردپرس یاد قصد داریم تا به کمک افزونه اتصال وردپرس به تلگرام به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید خیلی ساده این کار را انجام دهید و در وقت و زمان خود برای مدیریت سایتتان صرفه جویی کنید.

ویژگی های افزونه اتصال وردپرس به تلگرام با Telegram For WP

با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا تمامی نوشته های سایت وردپرسی خودتان را به صورت اتومات همزمان با انتشار در سایت در کانال تلگرامی خودتان هم منتشر کنید.

همچنین می توانید اعلاناتی را که با ایمیل برای شما ارسال می شود همانند ثبت نام کاربر جدید، ثبت دیدگاه و… را در تلگرام خودتان داشته باشید.

نصب و فعال سازی افزونه

ابتدا افزونه را دریافت کرده و از بخش افزونه های سایت آن را نصب و فعال سازی کنید.

بعد از آن گزینه ی جدیدی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام “تنظیمات TWP” ایجاد شده است، که این بخش مربوط به تنظیمات افزونه می باشد.

همچنین اگر به قسمت نوشته ی جدید بروید مشاهده خواهید کرد که یک باکس جدید برای تنظیمات ارسال مطالب به تلگرام نیز وجود دارد.

قبل از هر چیزی باید به تنظیمات افزونه برویم و اتصال افزونه را با تلگرام مورد نظرمان برقرار کنیم.

همان طور که در تصور بالا مشاهده می کنید بعد از ورود به قسمت تنظیمات TWP با صفحه ی تنظیمات افزونه مشابه تصویر زیر مواجه می شود.

این پلاگین  اتصال وردپرس به تلگرام دارای دو تب اصلی و یک تب حمایت مالی می باشد که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

ارسال اطلاع رسانی های وردپرس به تلگرام

در تب اطلاع رسانی ها همان طور که از اسم آن مشخص است می توانید اطلاع رسانی های وردپرس خودتان، همانند ثبت دیدگاه جدید را در تلگرام خودتان داشته باشید.

ارسال به یک کاربر

دستور کار این بخش به صورت زیر می باشد.

در تلگرام خودتان به ربات notifcaster_bot@ پیام می دهید.

با دستور token/ ربات به شما یک توکن جهت ارتباط با وردپرس را می دهد.

توکن را به افزونه داده و ارتباط وردپرس با تلگرام برقرار خواهد شد.

همان طور که در بالا توضیح دادیم ابتدا به ربات notifcaster_bot@ پیام دهید و توکنی که ربات به شما می دهد را در تصویر بالا در بخش “API Token” قرار دهید.

روی دکمه ی فرستادن یک پیام آزمایشی کلیک کنید تا افزونه اتصال وردپرس به تلگرام یک پیام تستی را ارسال کند. اگر پیام ارسال شد یعنی ارتباط صورت گرفته و شما می توانید از این پس اطلاع رسانی های خودتان را در تلگرام داشته باشید.

از قسمت هشتگ اختیاری هم می توانید برای پیام های اطلاع رسانی خودتان یک # قرار دهید (این مورد برای ارسال به گروه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد).

ارسال به گروه

همچنین اگر می خواهید اطلاع رسانی ها به گروه ارسال شود مراحل زیر را انجام دهید.

  1. ربات را به گروه موردنظر اضافه کنید و ربات یک توکن مخصوص گروه به شما می‌دهد. (توکن باید با :g شروع شود)
  2. آن توکن را کپی کنید و در فیلد “API Token” قرار دهید و تنظیمات را ذخیره کنید. از این پس افزونه اتصال وردپرس به تلگرام اعلانات وردپرس را به گروه مورد نظر شما ارسال خواهد کرد.

توجه: در حال حاضر که این آموزش را قرار می دهیم ربات notifcaster_bot@ قادر به پاسخ نیست و نمی توانید توکن را دریافت کنید اما طبق گفته ی این ربات تا چند هفته ی دیگر این مشکل بر طرف خواهید شد و ما نیز این آموزش را بروزرسانی خواهیم کرد.

ارسال مطالب وردپرس به کانال تلگرام

از تب ارسال به کانال می توانید مطالب وردپرس خودتان را همزمان با اینکه در سایت منتشر می شوند در کانال تلگرامی خودتان نیز منتشر کنید.

همانند روش قبل می بایست با افزونه اتصال وردپرس به تلگرام ارتباط وردپرس خودمان را با یک ربات در تلگرام برقرار کنیم با این تفاوت که در اینجا ما ربات مورد نظرمان را خودمان ساخته و به افزونه اتصال وردپرس به تلگرام متصل می کنیم.

خب در این قسمت می خواهیم با هم مراحل را طی کنیم تا شما عزیزان نیز به مشکل نخورید. ابتدا در تلگرام یک کانال ایجاد میکنیم (اگر کانال دارید از همان می توانید استفاده کنید).

نحوه برقراری ارتباط بین وردپرس و کانال تلگرام

حال باید در تلگرام یک ربات جدید ایجاد کنیم، به منظور انجام اینکار به ربات botfather پیام می دهیم و مراحل زیر را طی میکنیم (تنها هدفمان این است که توکن را از ربات بگیریم و قرار نیست کار خاص دیگری انجام دهیم).

ابتدا باید دستور /start را برای ربات ارسال کنید.

بعد از آن هم دستور /newbot را تایپ کرده و ربات پیامی برای شما ارسال می کنید که یک نام برای ربات خودتان انتخاب کنید.

بعد از آن هم باید یک یوزرنیم برای ربات تایپ کنید(آخر آن باید bot باشد) و هماننده تصویر زیر ربات برای شما پیامی را ارسال می کنید که اطلاعات مورد نیاز شما نوشته شده است.

فقط از بخش مربوطه در تصویر بالا توکن را کپی کرده و در افزونه قرار می دهید.

همانطور که مشاهده می کنید بخش مورد نظر در تصویر بالا مشخص است و بعد از وارد کردن توکن اطلاعات ربات را مشاهده می کنید.

بعد از آن هم باید ربات را به کانال تلگرام خودمان اضافه کنیم که به منظور این کار باید به بخش افزودن ادمین در کانال تلگرام خودتان بروید و در قسمت جستجو یوزرنیم رباتی را که ایجاد کردید وارد می کنید.

حال به تنظیمات افزونه برگشته و در قسمت “نام کاربری کانال” ادرس کانال خودتان را وارد کنید.

همان طور که مشاهده می کنید اتصال کانال به وردپرس برقرار شده است و برای تست عملکرد صحیح افزونه می توانید روی گزینه ی “بفرست” کلیک کنید تا یک پیام آزمایشی ارسال شود.

با پیام ارسال شده به کانال مطمئن می شویم که اتصال ایجاد شده است، از این پس می توانید نوشته های سایت خودتان را همزمان و به صورت اتومات در کانال تلگرام نیز منتشر کنید.

تنظیمات دیگر این صفحه دیگر نیاز به توضیح بیشتر نداشته و کاملا مشخص و واضح می باشد اما اگر در هر بخش مشکلی داشتید می توانید از بخش نظرات سوال خودتان را مطح کنید.

از این پس می توانید به نوشته ی جدید در سایت خودتان بروید و هنگام انتشار نوشته در سایت همان نوشته را در کانال تلگرام خودتان هم منتشر کنید.

نتیجه نهایی

با یک مثال این آموزش را به پایان می رسانیم:

در تصویر زیر مشاهده می کنید که ما در قسمت نوشته ی جدید گزینه ی ارسال به کانال را هم فعال کردیم.

و همچنین یک متن را برای ارسال تعیین کرده ایم و ارسال تصویر شاخص را برای ارسال به کانال فعال کردیم.

و خروجی کار را در کانال تلگرام مشابه همان چیزی که انتظار داشتیم مشاهده می کنیم.

پیروز باشید:)

همچنین ببینید

فیلم آموزش کامل راه اندازی قالب مارکت پلیس KIWI marketplace

شاید شما طراح کارت ویزیت ، بنر ، لوگو یا پوستر باشید یا شاید هم طراح قالب های وبلاگ و سایت باشید شما اگر فایل های با ارزش دانلودی رو دارید و می خواهید آنها را به فروش برسانید ما قالب مارکت وردپرس رو به شما پیشنهاد می کنیم این قالب کاملا فارسی و راستچین بوده و بر پایه ی افزونه قدرتمند Easy Digital Download ساخته شده که قابلیت های فروانی را داراست، این افزونه خود دارای چندین افزونه مکمل دیگر می باشد که باعث انعطاف هر چی بیشتر فروشگاه شما می شود. از این قالب به دو صورت تک فروشنده ای و چند فروشنده ای می توانید بهره ببرید؟ حالا این جمله که گفتم یعنی چی ؟ این قابلیت اینگوه می باشد که کاربران(فروشندگان) در سایت شما ثبت نام و می کنند و در خواست فروشندگی می هند و پس از تایید مدیر به آنها دسترسی برای ارسال محصولات خود در سایت شما داده می شود و شما به ازای فروش هر فایل آنها مقدار معینی کمیسیون دریافت می کنید برای مثال یک فروشنده در سایت شما یک فایل با قیمت ۱۰ هزار تومان به فروش گذاشته ، از هر فروش فایل آن فروشنده مبلغ ۲۵۰۰ تومان به حساب شما واریز می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: